Program

WYDARZENIA OGÓLNOPOLSKIE

21-25 września - Lekcje pokazowe języków obcych przez Skype

Wraz z postępem technologicznym i my rozwijamy naszą ofertę. Aby umożliwić udział w Europejskim Dniu Języków uczniom z całej Polski, przygotowaliśmy w tym roku szereg lekcji pokazowych języków obcych, które będą odbywać się online za pośrednictwem komunikatora Skype. Tegoroczna oferta obejmuje kilkadziesiąt lekcji online z 13 różnych europejskich języków obcych. Są to języki angielski, bułgarski, czeski, duński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, niemiecki, portugalski, rumuński, słowacki i włoski.

 

WARSZAWA

23-24 września - Konferencja "Ocenianie w edukacji językowej"

Tematem konferencji organizowanej przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji jest „Ocenianie w edukacji językowej”. Pierwszego dnia (23.09.) odbędą się wystąpienia w sesji plenarnej oraz debata z udziałem gości zaproszonych przez kwartalnik „Języki Obce w Szkole”, drugiego dnia (24.09.) zaś panele dyskusyjne w kilku równoległych sekcjach tematycznych w sesji porannej i popołudniowej.

Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55

 

24-25 września - Warsztaty teatralne dla szkół

Czy teatr może być sposobem na poznanie języka obcego? Już po raz kolejny odpowiadamy: TAK!

Zapraszamy na zajęcia teatralne 8-osobowe grupy uczniów z klas V i VI, uczących się języków obcych. Podczas warsztatów poznamy wiele teatralnych ćwiczeń, w które wplatane będą elementy wybranego języka obcego. Uczniowie będą pracować nad krótkimi etiudami, nabywając zarówno teatralnej wrażliwości, jak i nowych umiejętności językowych.

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22

 

26-27 września - Warsztaty językowe dla dzieci i rodziców

 

Imprezy towarzyszące:

23-24 września - Europejski Dzień Języków 2015 w bibliotekach

 

KATOWICE

 

3 października - Gra miejska

Stań do walki z tajemniczą organizacją „Babel”, odzyskaj skradzione słowa i wyprostuj językowe zawiłości.

 

   
Europejski Dzień Języków 2015
Design by ThemeShark.com - Drupal Themes with bite!