Program

WYDARZENIA OGÓLNOPOLSKIE W RAMACH EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW 2016

 

21-23 oraz 26-30 września - Lekcje pokazowe języków obcych przez Skype

Wraz z postępem technologicznym i my rozwijamy naszą ofertę. Aby umożliwić udział w Europejskim Dniu Języków uczniom z całej Polski, przygotowaliśmy w tym roku szereg lekcji pokazowych języków obcych, które będą odbywać się online za pośrednictwem komunikatora Skype. Tegoroczna oferta obejmuje kilkadziesiąt lekcji online z różnych europejskich języków obcych. 


WARSZAWA

20 września - Konferencja "Języki do zadań specjalnych"

Konferencja poświęcona będzie szeroko pojętej problematyce nauczania języków obcych do celów akademickich, zawodowych oraz specjalistycznych i tych związanych z indywidualnymi potrzebami osób uczących się.

23 września - Warsztaty dla nauczycieli

Szkoła jest miejscem dla wszystkich dzieci – także tych mówiących w innych językach, pochodzących z obcych kultur, przyjeżdżających do Polski z różnych powodów i z różnym bagażem doświadczeń. Szkoła jest też najlepszym środowiskiem dla wspierania integracji cudzoziemców z polskim społeczeństwem. Ale jak nauczyciel i wychowawca miałby sprostać tym wyzwaniom? Z roku na rok coraz większą grupę uczniów uczęszczających do polskich szkół stanowią dzieci i młodzież powracający z zagranicznej emigracji. Bywa, że są to dzieci od małego dorastające w innej kulturze, posługujące się językiem polskim w sposób bierny lub zupełnie go nie znające. Jak środowisko szkolne może wesprzeć ucznia z takimi doświadczeniami?

24-25 września - Warsztaty dla dzieci i rodziców

Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać do tego, że znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność, ważna dla przyszłości jego dzieci. A co zrobić, gdy dziecko nie chce się uczyć języków obcych? Wychodzimy z założenia, że znajomość wielu języków to ogromny atut, ale może ona wprowadzać malucha w pewne zagubienie. Będziemy się więc uczyć rozmawiać… ponad językami! To tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas warsztatów.

Zapraszamy także do dwóch warszawskich bibliotek:

Biblioteka Publiczna  w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy Przystanek Książka ul. Grójecka 42

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych ul. Meissnera 5 (Gocław)


KRAKÓW

24 września – Gra miejska „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”

A wieczorem w Kinie pod Baranami Noc kina europejskiego obejmująca pokaz trzech filmów, w tym filmu „Mustang”, laureata nagrody LuxPrize.


KATOWICE

1 października – Gra miejska „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”

A wieczorem uczta dla melomanów: koncert jazzowy – French Jazz Project.


WROCŁAW

26-30 września – Językowy miszmasz

Od 26 do 30 września będą trwać obchody Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu. Wciąż trwają prace nad programem, ale już wiadomo, że – podobnie jak w poprzednich latach – uczestników czekają liczne i bardzo różnorodne atrakcje, między innymi koncert dla szkół Wielojęzyczna Europa, kawiarenka językowa, turniej gry w bule, koncert pieśni tradycyjnych Jubilo Ensemble, a także specjalne wydanie cyklu z Widokiem na Europę – z udziałem Steffena Möllera. Ponadto lekcje pokazowe, warsztaty, quizy itp.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 
 
Europejski Dzień Języków 2015
Design by ThemeShark.com - Drupal Themes with bite!