Organizatorzy

Lekcje przez Skype dla klas gimnazjów i liceów

Wraz z postępem technologicznym i my rozwijamy naszą ofertę. Aby umożliwić udział w Europejskim Dniu Języków uczniom z całej Polski, przygotowaliśmy w tym roku szereg lekcji pokazowych języków obcych, które będą odbywać się online za pośrednictwem komunikatora Skype. Tegoroczna oferta obejmuje kilkadziesiąt lekcji online z 13 różnych europejskich języków obcych. Są to języki angielski, bułgarski, czeski, duński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, niemiecki, portugalski, rumuński, słowacki i włoski. Podczas lekcji będzie można nauczyć się pierwszych słów i zwrotów w rzadziej nauczanych językach, jak i poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów.

Serdecznie zapraszamy do udziału klasy gimnazjów i liceów z całej Polski!

 

ZASADY REJESTRACJI I UDZIAŁU W LEKCJACH

1. Rejestracja na lekcje przez Skype rozpoczyna się 7 września i trwa do wyczerpania wolnych miejsc.

2. Na lekcje mogą zapisać się jedynie całe klasy bądź grupy uczniów gimnazjów i liceów pod opieką nauczyciela przy uwzględnieniu wymagań wiekowych i ew. znajomości języka obcego do danej lekcji.

3. Na każdą lekcję może zapisać się tylko jedna klasa/grupa uczniów.

4. Rejestracji dokonuje wyłącznie nauczyciel.

5. Warunkiem udziału jest dostęp do odpowiedniej infrastruktury informatycznej (sala komputerowa z dostępem do internetu, oprogramowanie Skype).

6. Po rejestracji otrzymają Państwo dane kontaktowe lektora przeprowadzającego lekcję w celu ustalenia szczegółów lekcji. Zalecamy przeprowadzenie próby technicznej na kilka dni przez planowaną lekcją.

7. Lekcje trwają 45 minut. W przypadku większości lekcji podane są szersze przedziały czasowe. Czasy rozpoczęcia, zakończenia oraz trwania lekcji mogą być dostosowane do potrzeb/możliwości danej klasy/grupy uczniów, nie przekraczając jednak podanych przedziałów czasowych. Szczegóły należy ustalić bezpośrednio z lektorem.

8. W przypadku większości lekcji nie jest wymagana wcześniejsza znajomość danego języka.

9. Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków nie zapewniają wsparcia technicznego. Wszystkie kwestie techniczne należy wyjaśnić z nauczycielem informatyki w szkole.

 

 

Europejski Dzień Języków 2015
Design by ThemeShark.com - Drupal Themes with bite!