Wydarzenia w innych miastach

Zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków 2014 także do Krakowa, Lublina i Wrocławia!

Wrocław

Od 25 do 30 września będą trwać obchody Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu. Wciąż trwają prace nad programem, ale już wiadomo, że – podobnie jak w poprzednich latach – uczestników czekają liczne i bardzo różne atrakcje, między innymi bliskie spotkania z językiem migowym i językiem hebrajskim. Szczegółowy program będzie dostępny na www.edj.wroclaw.pl.

Kraków

Europejski Dzień Języków zawita 4 października do Krakowa. Podobnie jak w minionych latach, odbędzie się tam emocjonująca gra miejska z ciekawymi nagrodami. Niektórzy pamiętają jeszcze zapewne ubiegłoroczną rywalizację zwolenników oscypka z miłośnikami obwarzanka. W tym roku gracze przeniosą się w zupełnie inne rejony – do krainy średniowiecznych baśni i legend Europy. Kilkuosobowe drużyny będą musiały ze sobą handlować, walczyć i zawierać sojusze. Będą zdobywać skarby i przeżywać przygody, a ich ostatecznym celem będzie zdobycie tronu królestwa. Oczywiście droga do niego będzie wiodła przez krainy zamieszkane przez ludzi mówiących różnymi językami, i ze wszystkimi z nich trzeba się będzie porozumieć.

Krakowskie obchody zamknie Noc Kina Europejskiego, podczas której zostaną pokazane trzy filmy, w tym W kręgu miłości w reżyserii Felixa Van Groeningena – tegoroczny laureat nagrody Lux Prize przyznawanej przez Parlament Europejski. Cały program wkrótce na www.edj.krakow.pl.

Lublin

20 września obchody Europejskiego Dnia Języków zakończy gra miejska w Lublinie. Przed lubelskimi graczami stoi to samo zadanie co przed uczestnikami gry w Krakowie. Wykazując się odwagą, sprytem i pomysłowością, a przede wszystkim niebywałą giętkością języka, będą musieli zdobyć tron, pokonawszy najpierw liczne przeszkody i wyzwania.

Informacje o lubelskiej grze będą dostępne na stronie internetowej Centrum Kultury: www.ck.lublin.pl.

 

 

Europejski Dzień Języków 2015
Design by ThemeShark.com - Drupal Themes with bite!