Igrzyska 2016 czas zacząć!

Prawdziwa gratka dla amatorów gier miejskich. Zapraszamy do Krakowa i Katowic na obchody Europejskiego Dnia Języków 2016!

KRAKÓW: 24 września, gra miejska „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”

Uratuj Królestwo Verbantii zalane przez Ocean Nonsensu. Walcz z morskimi potworami, przechytrz Okrrrutnego Uzurrrpatorrra i odszukaj legendarny Złoty Koreczek na dnie oceanu, dzięki któremu osuszysz krainę. Na zwycięzców czeka sława, ziemia i piękna ręka córki prawowitego władcy. 24 września w Krakowie najnowsza gra miejska z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tydzień później zagramy w Katowicach. Zgłoś drużynę śmiałków – Verbantia liczy na ciebie!

Tym razem będzie wesoło, baśniowo i trudno jak zawsze. W piątej odsłonie przygodowych gier miejskich z okazji Europejskiego Dnia Języków wracamy do Verbantii – krainy słowami płynącej, złożonej z 6 księstw: Brittanii, Goethii, Frąnsesii, Cervantii, Italianii i Osterii zwanej w Katowicach Silesią. Przed dwoma laty gracze walczyli zawzięcie w Krakowie o prawo do tronu Verbantii. Ostatecznie na tronie zasiadł Teazaurus II, mądry wielbiciel dobrej herbaty. Niestety, skłóceni książęta nadal wiedli bezsensowne spory, a wypowiadane frazesy i banały gromadziły się nad krainą w postaci czarnych chmur. Doszło do kataklizmu – z chmur przez 365 dni padał deszcz pustosłowia zamieniając Verbantię w rozmiękły archipelag na Oceanie Nonsensu. Na przemoczonym tronie zasiadł Okrrrutny Uzurrrpatorrr, a prawowity władca wzywa śmiałków na pomoc Verbantii. Stara legenda głosi, że ocean jest jak wanna zatkana Złotym Koreczkiem – wystarczy go odnaleźć i wyjąć. Sęk w tym, że według innej legendy koreczków jest kilkanaście, wszystkie złote, a większości lepiej nie otwierać…

„Królewskie słowa. Koreczki w zalewie”  to plenerowa zabawa dla 4-5-osobowych drużyn Śmiałków w wieku 10+. W Krakowie (24 września, godz. 11-17) na wspólną zabawę zapraszają: Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, British Council, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski oraz Włoski Instytut Kultury. W Katowicach (1 października, godz. 10-16) organizatorami gry będą: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Europe Direct Katowice, Goethe Institut, Alliance Française, Stowarzyszeniem Dante Alighieri i Rumuńskim Instytutem Kultury.

Drużyna Śmiałków może grać wspólnie lub podzielić się na 2 części, by równolegle wykonywać zadania. Gracze będą podróżować między księstwami – wyspami za pomocą środków pływających, które sami zbudują lub kupią. Celem podróży jest zdobycie informacji o Złotym Koreczku, umożliwiających jego odnalezienie i wyjęcie.

W każdym księstwie na graczy czekają trzy miejsca: Port, Ruiny Pałacu oraz Kuźnica Wiedzy. Za wykonane zadania otrzymywać będziecie żetony Dukatów – nową walutę Verbantii. W zdobywaniu informacji przeszkadzać będą Pirat, Korsarz, Wilk Morski oraz Duża Syrena (która kiedyś była małą). Poszukiwania skomplikuje też możliwość pojedynków między Śmiałkami i nieuczciwego eliminowania konkurencji. Przyda się znajomość języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego, a w Katowicach dodatkowo śląskiego i rumuńskiego.

Im szybciej uratujecie Verbantię, tym wyższą premię otrzymacie. Wygra drużyna, która na koniec gry będzie miała najwięcej punktów w postaci żetonów Dukatów i premii zdobytej za wyciągnięcie właściwego Złotego Koreczka. O konsekwencjach wyciągnięcia niewłaściwego koreczka lepiej nie wspominać.

W Krakowie 3 najlepsze zespoły otrzymają zaproszenia do restauracji na kolację o wartości 1200 zł (miejsce I), 800 lub 600 zł (odpowiednio za miejsce II i III), w Katowicach - bony upominkowe o wartości 1250, 1000 lub 750 zł. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy w Regulaminie na stronie grymiejskie.krakow.pl.

Do środy 21 września włącznie czekamy na zgłoszenia do gry w Krakowie, a do 28 września - na grę w Katowicach. Każda osoba może wziąć udział tylko w jednej edycji gry. Wypełniając formularz na stronie grymiejskie.krakow.pl podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki i e-mail. Pamiętajcie o wyborze miasta, w którym chcecie zagrać. Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia gracze otrzymają trzy dni przed grą.

Do zobaczenia!

Zapraszamy na stronę EDJ Kraków


KATOWICE: 1 października, gra miejska „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”

Uratuj Królestwo Verbantii zalane przez Ocean Nonsensu. Walcz z morskimi potworami, przechytrz Okrrrutnego Uzurrrpatorrra i odszukaj legendarny Złoty Koreczek na dnie oceanu, dzięki któremu osuszysz krainę. Na zwycięzców czeka sława, ziemia i piękna ręka córki prawowitego władcy. 1 października w Katowicach najnowsza gra miejska z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Verbantia to kraina słowami płynąca, złożona z 7 księstw: Brittanii, Goethii, Frąnsesii, Cervantii, Italianii, Silesii i Rummunii. Do niedawna na jej tronie zasiadał Teazaurus II, mądry wielbiciel dobrej herbaty. Niestety, skłóceni książęta wiedli bezsensowne spory, a wypowiadane frazesy i banały gromadziły się nad krainą w postaci czarnych chmur. Doszło do kataklizmu – z chmur przez 365 dni padał deszcz pustosłowia zamieniając Verbantię w rozmiękły archipelag na Oceanie Nonsensu. Na przemoczonym tronie zasiadł Okrrrutny Uzurrrpatorrr, a prawowity władca wzywa śmiałków na pomoc Verbantii. Stara legenda głosi, że ocean jest jak wanna zatkana Złotym Koreczkiem – wystarczy go odnaleźć i wyjąć. Sęk w tym, że według innej legendy koreczków jest kilkanaście, wszystkie złote, a większości lepiej nie otwierać…

„Królewskie słowa. Koreczki w zalewie”  to plenerowa zabawa dla 4-5-osobowych drużyn Śmiałków w wieku 10+. Gracze będą podróżować między księstwami – wyspami za pomocą środków pływających, które sami zbudują lub kupią. Celem podróży jest zdobycie informacji o Złotym Koreczku, umożliwiających jego odnalezienie i wyjęcie. Za wykonane zadania otrzymywać będziecie żetony Dukatów. W zdobywaniu informacji przeszkadzać będą Pirat, Korsarz, Wilk Morski, Duża Syrena i nadgorliwi Superbohaterowie. Poszukiwania skomplikuje też możliwość pojedynków między Śmiałkami. Przyda się znajomość języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, śląskiego i rumuńskiego.

Drużyna Śmiałków może grać wspólnie lub podzielić się na 2 części, by równolegle wykonywać zadania. Im szybciej uratujecie Verbantię, tym wyższą premię otrzymacie. Wygra drużyna, która na koniec gry będzie miała najwięcej punktów w postaci żetonów Dukatów i premii zdobytej za wyciągnięcie właściwego Złotego Koreczka.

W Katowicach trzy najlepsze zespoły otrzymają bony upominkowe o wartości 1250 (I miejsce), 1000 (II miejsce) lub 750 zł (III miejsce). Dla członków drużyny, która zajmie IV miejsce, Alliance Française ufundowało nagrodę specjalną – semestralny kurs języka francuskiego na dowolnym poziomie. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy w Regulaminie na stronie grymiejskie.krakow.pl.

Na zgłoszenia czekamy do środy 28 września. Wypełniając formularz na stronie grymiejskie.krakow.pl podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki i e-mail. Pamiętajcie o wyborze miasta, w którym chcecie zagrać (gra odbywa się również w Krakowie). Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia otrzymacie trzy dni przed grą.

Organizatorami gry są Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Europe Direct Katowice, Goethe Institut, Alliance Française, Stowarzyszeniem Dante Alighieri i Rumuńskim Instytutem Kultury.

Zapraszamy na stronę EDJ Katowice

Wydarzenie na FB

Zapraszamy do zabawy!

Europejski Dzień Języków 2015
Design by ThemeShark.com - Drupal Themes with bite!